Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nisko. Gorący apel o wsparcie szpitala

Apel o wsparcie Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku wystosował starosta niżański Robert Bednarz.

Propozycja pomocy została skonsultowana z dyrekcją szpitala. Chodzi przede wszystkim o darowizny na specjalne wyodrębnione konto.

Pieniądze można już wpłacać na konto Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku: numer rachunku w BGK w Rzeszowie to 43 1130 1105 0005 2471 9420 0005. W tytule przelewu trzeba wpisać: „Darowizna na rzecz SPZZOZ w Nisku na walkę z koronawirusem”.

- Kwoty wpłacone na to konto natychmiast będą mogły być przeznaczone na środki zabezpieczenia indywidualnego lub inne pilne potrzeby związane z epidemią koronawirusa. Rozliczenie uzyskanego wsparcia szpital w Nisku przedstawi w postaci raportu na swojej stronie internetowej. Wszyscy mamy świadomość, że znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, że musimy wspierać nasz szpital, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu niżańskiego - pacjentom i pracownikom szpitala - powiedział starosta.

- Niżańskiej lecznicy potrzebna jest również pomoc rzeczowa w postaci aparatury medycznej, środków ochrony indywidualnej, do dezynfekcji, maseczek ochronnych, a nawet produktów żywnościowych - dodał jej dyrektor Paweł Błasiak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama