Nowy numer 31/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Wideokonferencja prezydenta

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas wideokonferencji poinformował o sytuacji panującej w mieście.

Mieszkańcy miasta mogli poprzez transmisję na profilu facebookowym prezydenta oraz Telewizję Lokalna Tarnobrzeg wysłuchać informacji o działaniach podejmowanych przez urząd miasta oraz podległe mu jednostki związane z walką z koronawirusem i przedsięwzięciami pomocowymi.

Prezydent przede wszystkim podziękował tarnobrzeżanom za rozwagę, odpowiedzialność i solidarność, jakie wykazują w tym wyjątkowo trudnym czasie dla nas wszystkich. Podziękował także młodzieży, która zrozumiała apele o pozostanie w domach. Słowa największego uznania wyraził wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcia podejmowane przez urząd, takie jak pomoc w zakupach i realizacji recept dla seniorów, związaną z uruchomieniem przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie telefonu alarmowego dla nich, akcję „W samo południe”, polegającą na pomocy niesionej przez strażaków ochotników. Zresztą, jak mocno zaakcentował prezydent Dariusz Bożek, bez tarnobrzeskich strażaków oba te przedsięwzięcia nie udały by się. Apelował jednocześnie o poważne i rozsądne podchodzenie do obu akcji, gdyż niestety był już przypadek nieodpowiedzialnego pseudożartu.

Wspomniał również o krokach jakie podjął samorząd, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy znaleźli się z powodu ograniczeń nałożonych przez stan epidemii w dramatycznej sytuacji. Jednym z pierwszych kroków było utworzenie, z inicjatywy prezydenta, listy lokali gastronomicznych oraz cukierni świadczących usługi na wynos lub z dowozem do domu. Kolejne to m.in. zwolnienie, przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach wynajętych od gminy z czynszów, za czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, odroczenie płatności podatku od nieruchomości bądź rozłożenia jej na raty, bez naliczania odsetek, a także zawieszenie opłaty za dzierżawę terenu pod tzw. ogródek letni. Prezydent zwrócił się jednocześnie do przedsiębiorców z prośbą o przedstawianie przez nich swoich problemów i propozycji drogą mailową.

Wspomniał o lokalnych akcjach wspierania służby zdrowia poprzez zakup sprzętu i środków ochronnych, jak uczyniło to Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego lub organizowanie zbiórek pieniężnych na ich zakup. Również miasto będzie przekazywać środki, które miały być przeznaczone na organizację odwołanych imprez, dla szpitala, służb medycznych, straży pożarnej oraz policji.

Wszystkie informacje dotyczące różnych akcji, zaleceń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu koronawirusa, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia, lista wspomnianych lokali gastronomicznych, wykaz ważnych telefonów można znaleźć, jak wyjaśnił prezydent, w najnowszych „Merkuriuszu Tarnobrzeskim”.

Prezydent podziękował bardzo gorąco służbie zdrowia - lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom i wszystkim innym pracownikom medycznym za ich służbę społeczeństwu.

- Jeszcze raz apeluję do Państwa - zostańmy w domach! Wiem, że dla wielu z nas stanowi to wielką trudność. Wiem o tym, dzięki kontaktom poprzez telefon, media elektroniczne z osobami, które mimo, iż nie są objęte kwarantanną, to jednak pozostają w domach. Drodzy tarnobrzeżanie, zostańmy w domu, nie wychodźmy jeśli nie ma takiej potrzeby - apelował na zakończenie konferencji prezydent Dariusz Bożek.

Zapowiedział też kolejne tego typu konferencje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama