Nowy numer 14/2020 Archiwum

Modlitwa o ustanie epidemii

Dnia 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego bp Krzysztof Nitkiewicz odprawi o 9.00 Mszę świętą przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej w Sulisławicach.

W sanktuarium maryjnym w Sulisławicach biskup powierzy Maryi Diecezję Sandomierską i będzie się modlił o ustanie epidemii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji na diecezjalnej stronie internetowej (Facebook oraz YouTube).

Link do transmisji on-line TUTAJ

Jednocześnie bp Nitkiewicz nawiązując do apelu Ojca Świętego Franciszka serdecznie prosi, aby w dniu jutrzejszym  w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o 12.00, we wszystkich kościołach diecezji sandomierskiej kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Biskup prosi, aby tego dnia odmówić poniższą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!".

Ordynariusz zachęca wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Tego dnia, o 12.00, we wszystkich kościołach w diecezji zabrzmią dzwony kościelne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama