Nowy numer 14/2020 Archiwum

Tylko Jezus

Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach, opowiada o swoim zafascynowaniu zespołem Concordis.

Andrzej Capiga: Choć Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach jest zamknięty na cztery spusty, wewnątrz praca wre. Co robicie?

Piotr Duma: Zajęć z dziećmi i młodzieżą nie ma, ale to nie oznacza, że pracownicy są w domach. Przede wszystkim staramy się znaleźć i udostępnić on-line ciekawe gry i zabawy. Zamieszczamy też w internecie ciekawostki dotyczące życia gminy. Ma to być swego rodzaju odtrutka na zalewające nas zewsząd informacje na temat koronawirusa. Zbieramy także materiały do dwóch publikacji. Jedną z nich będzie drugi tom poświęcony kościołom w gminie Gorzyce. Tym razem przedstawimy niewielką, ale bardzo urokliwą świątynię w Orliskach. Zaprezentujemy też kościół w Furmanach oraz kaplice i krzyże naszej gminy. Książkę planujemy wydać jesienią tego roku. Tom pierwszy, którego autorem był Roman Kochowski, wieloletni kościelny, opowiadał o parafii w Trześni.

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama