Jego siedziba już nie straszy swoim wyglądem, wręcz przeciwnie - przyciąga wzrok pięknie odnowioną elewacją.
Cieszą się mieszkańcy Rozwadowa, najstarszej dzielnicy miasta, gdzie „Sokół” się znajduje, w tym zwłaszcza Maria Rehorowska, była miejska radna, która od wielu lata zabiegała o odnowę całej, zaniedbanej do niedawna dzielnicy, przyłączonej do Stalowej Woli na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
- Budynek gniazda sokolego w Rozwadowie wybudowano ze składek mieszkańców. Pełnił on różne funkcje. Działało tutaj kasyno mieszczańskie, była wypożyczalnia książek, tu czytano gazety, odbywały się akademie rocznicowe, działało kino. Operatorem był rozwadowski kowal. A od zabawy sylwestrowej w „Sokole” rozpoczynał się w Rozwadowie karnawał - wspomina pani Maria, autorka książki „310 lat Rozwadowa nad Sanem.1690 -
Jest szansa, że wkrótce rozwadowskie sokole gniazdo znów ożyje. Prace budowlane idą bowiem pełną parą. Ten ponadstuletni budynek, po remoncie, będzie prawdopodobnie nazywał się Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli. Taka jest przynajmniej wola mieszkańców tej dzielnicy hutniczego grodu.
- Działalność „Sokoła” będzie się opierała się na dwóch zasadniczych filarach: będzie to osiedlowy dom kultury, pielęgnujący tradycje „Sokoła” oraz miejsce spotkań dla stowarzyszeń, które działają w Rozwadowie - powiedział Marek Gruchota, dyrektor MDK w Stalowej Woli.
Prace remontowe mają na celu odtworzenie wyglądu budynku sprzed ponad 100 lat. W środku będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób, dwie sale muzyczne i antresola nad salą widowiskową, a na poddaszu magazyny i sala pamięci. Odrestaurowana zostanie także figura Maryi. W sąsiedztwie „Sokoła” powstanie parking oraz taras ze stolikami i krzesłami.