Nowy numer 14/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Obwodnica w budowie

Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Sprzyja temu pogoda. Już widać zarys drogi. Wznoszone są wiadukty, wymieniane stare rury.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska to 15 km nowej drogi. Będzie ona włączona do drogi ekspresowej S-19 w Rudniku nad Sanem. Dzięki temu mieszkańcy obu miast będą mogli szybko dojechać do Rzeszowa czy Lublina, a potem Via Carpathia na południe Europy.

Stalowa Wola. Obwodnica w budowie

Dodatkowo obwodnica znacznie odciąży ruch w Stalowej Woli i Nisku, przez które obecnie codziennie, drogą krajową nr 77, przejeżdża około 15 tys. samochodów.

Zanim zbudowana zostanie S-19, Stalowa Wola rozbudowuje i modernizuje swoje drogi i skrzyżowania.

- Wydamy na ten cel w sumie 50 mln złotych. Znaczna część pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale też z programów rządowych - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama