Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Pomoc sąsiedzka

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przygotował akcję mającą na celu wsparcie sąsiedzkie dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, czyli najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Postarajmy się w tym wyjątkowym czasie zjednoczyć i solidaryzować z osobami potrzebującymi, bez względu na różniące nas poglądy czy przyzwyczajenia. Pamiętajmy też, że często osoby naprawdę potrzebujące wstydzą się poprosić o pomoc i czują się zagubione w obecnej sytuacji. Odrobina zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia może okazać się dla nich bezcenna. Zachęcamy więc mieszkańców Stalowej Woli do aktywnego włączenia się w sąsiedzką pomoc poprzez drobne zakupy, realizację recept, spacer z psem, wyrzucanie śmieci. Takie wsparcie nie wymaga szczególnego zaangażowania czy wysiłku i może być udzielane przy okazji załatwiania własnych spraw - powiedziała Agnieszka Chruściel z MOPS w Stalowej Woli.

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej przygotował specjalne plakaty, na których "sąsiad ochotnik" może wpisać swoje dane kontaktowe (numer mieszkania lub/i numer telefonu) i tym samym zadeklarować pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia z kolei mogą z niej skorzystać, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Plakat do pobrania i udostępniania zamieszczony jest na portalu społecznościowym Facebook - profil Organizowanie społeczności lokalnej w Stalowej Woli www.facebook.com/oslstalowawola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy