Nowy numer 14/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Pomoc sąsiedzka

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przygotował akcję mającą na celu wsparcie sąsiedzkie dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, czyli najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Postarajmy się w tym wyjątkowym czasie zjednoczyć i solidaryzować z osobami potrzebującymi, bez względu na różniące nas poglądy czy przyzwyczajenia. Pamiętajmy też, że często osoby naprawdę potrzebujące wstydzą się poprosić o pomoc i czują się zagubione w obecnej sytuacji. Odrobina zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia może okazać się dla nich bezcenna. Zachęcamy więc mieszkańców Stalowej Woli do aktywnego włączenia się w sąsiedzką pomoc poprzez drobne zakupy, realizację recept, spacer z psem, wyrzucanie śmieci. Takie wsparcie nie wymaga szczególnego zaangażowania czy wysiłku i może być udzielane przy okazji załatwiania własnych spraw - powiedziała Agnieszka Chruściel z MOPS w Stalowej Woli.

Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej przygotował specjalne plakaty, na których "sąsiad ochotnik" może wpisać swoje dane kontaktowe (numer mieszkania lub/i numer telefonu) i tym samym zadeklarować pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia z kolei mogą z niej skorzystać, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Plakat do pobrania i udostępniania zamieszczony jest na portalu społecznościowym Facebook - profil Organizowanie społeczności lokalnej w Stalowej Woli www.facebook.com/oslstalowawola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • Mopsik
    21.03.2020 12:37
    WystarcZy przeczytać kilka komentarzy Pan pracujących w mopsie w stalowej woli na Facebooku jak bardzo chcą pomagać .... czuja sie narażone itp itd i nie będą wykonywać i narażać i należy im przypomnieć ze praca socjalna której idę powinny nieść w wykonywaniu swojego zawodu to nic innego jak profesjonalne działanie mające na celu pomoc jednostce rodzinie w przezwyciężeniu trudnej sytuacji w której sie znalazła. Pomoc anr w swoich h ze są zagrożone i nie będą sie narażać .... to zwolnić miejsce ktoś inny będzie wykonywał ta prace starannie i należycie w danej sytuacji a nie bidolil .niech popatrzą na pielęgniarki i lekarzy niosą pomoc niosą kosztem narażenia siebie swoich rodzin
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama