Nowy numer 14/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Nowy przystanek

Mieszkańcy Stalowej Woli mogą już korzystać z nowego kolejowego przystanku Stalowa Wola-Charzewice. Znajduje się on u zbiegu ulic Ziołowej i Sandomierskiej.

Przystanek ułatwi przejazd w stronę Lublina i Rzeszowa. Jest to możliwe dzięki modernizacji linii kolejowej z Lublina do Stalowej Woli-Rozwadowa.

Peron jest nowoczesny, wyposażony w wiaty, ławki oraz tablice z rozkładami jazdy. Ułożono też antypoślizgową nawierzchnię ze ścieżkami naprowadzającymi. Jest również pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Obok peronu postawiono przystanek autobusowy, który umożliwi przesiadkę do pojazdów komunikacji miejskiej.

Stalowa Wola. Nowy przystanek

Na trasie Stalowa Wola - Rozwadów - Lublin kolej zmodernizowała 16 stacji. Sprawne prowadzenie pociągów umożliwią natomiast uruchomione już nowe komputerowe urządzenia w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Szastarce.

Pół kilometra wcześniej, też przy ul. Sandomierskiej w Stalowej Woli, budowany jest duży węzeł komunikacyjny, który będzie się składał z pętli autobusowej, dróg dojazdowych oraz parkingu zarówno dla autobusów, jak i samochodów osobowych. Przewidziane jest też zaplecze do obsługi komunikacji publicznej oraz sanitariaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama