Nowy numer 14/2020 Archiwum

Caritas idzie z pomocą

Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim podjęli inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla szpitala w Janowie Lubelskim.

– W Janowie Lubelskim pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby nie marnować czasu podjęli inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla szpitala w swoim mieście. Janów jest szczególnym miejscem, bo miał tam miejsce jeden z pierwszych przypadków zarażenia koronawirusem, dlatego też podjęliśmy taką inicjatywę, aby przyjść z pomocą. W tej chwili dużo ludzi w Janowie Lubelskim przebywa na kwarantannie i jest problem z maseczkami. Stąd ta inicjatywa, aby sobie wzajemnie pomóc – powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Maseczki ochronne szyje pięć osób w pracowni krawieckiej, która znajduje się w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Caritas Diecezji Sandomierskiej w tym trudnym czasie nie pozostawia bez opieki swoich podopiecznych. Opiekunowie są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami. Jeśli trzeba zrobić zakupy czy wykupić leki, to taka pomoc jest świadczona. Jak zaznaczał ks. Pitucha: – Zachęcamy również Parafialne Zespoły Caritas do pomocy osobom starszym w robieniu zakupów czy załatwianiu bieżących spraw. Wydajemy również żywność tym osobom, które są na kwarantannie. Współpracujemy z Ośrodkami Pomocy Społecznej i Wojskami Obrony Terytorialnej. W ten sposób dystrybuujemy żywność.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama