Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nowa Dęba. Przyjaciele szpitala

O tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie przekonuje się w ostatnich dniach Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

Jak podkreśla starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, przyjaciółmi okazali się przedsiębiorcy i szefowie firm, którzy ruszyli na pomoc lecznicy.

- Okoliczni przedsiębiorcy wspierają nas zaopatrując szpital w maski, kombinezony, okulary, rękawiczki, czyli wszystko to, co w tym czasie jest najbardziej potrzebne - mówi Wiesława Barzycka, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

Wśród firm niosących pomoc znalazły się Zakłady Fenix Metals z Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zakłady Metalowe „Dezamet” z Nowej Dęby, firma Elektromontaż Rzeszów - Zespół Budów Mielec. Jest też anonimowy darczyńca, który zafundował maski, rękawice i prześcieradła jednorazowe.

Z Ministerstwa Zdrowia dotarło ostatnio do szpitala pięć pięciolitrowych opakowań płynu dezynfekcyjnego. Ma on ma trafić do lekarzy, pielęgniarek, położnych środowiskowych oraz pielęgniarek opieki długoterminowej.

- Każda pomoc jest nieoceniona - mówi Wiesława Barzycka. - Wciąż liczymy się ze wzrostem zachorowań spowodowanym koronawirusem, więc cały czas potrzebna nam środków zabezpieczenia osobistego, głównie masek z filtrem HEPA, które na pewno będą przydatne.

Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł dziękuje wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama