Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Będzie zielony targ

Od soboty na targowisko miejskie powróci handel, ale pod specjalnymi rygorami.

Handlujący będą musieli dostosować się do zaleceń zarządcy placu targowego. Wprowadzone zostaną szczególne środki ostrożności.

Dozwolony będzie tylko handel warzywno-owocowy oraz sadzonkami roślin. Żadne inne artykuły spożywcze nie będą dopuszczone do obrotu.  

- Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, tuż po ogłoszeniu przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego w kraju, a co się z tym wiąże zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób, wiedząc, jak wygląda handlowanie na naszym bazarze i jak wiele osób z niego korzysta, co skutkuje powstawaniem ścisku, zdecydowaliśmy o zamknięciu targowiska. Mając jednak na uwadze to, że gdzieś musimy się zaopatrywać w produkty żywnościowe, a także to, że zakupy, oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności, na otwartej przestrzeni jednak mniej narażają na zakażenie koronawirusem, a wreszcie w trosce o producentów żywności, zdecydowaliśmy o uruchomieniu targowiska. Wprowadzamy jednak tymczasowe zasady, od których nie ma żadnych odstępstw. Nad przestrzeganiem wytycznych czuwać będzie zarządza targowiska oraz strażnicy miejscy - informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak zapowiada prezydent, aż do odwołania od handlujących na targu producentów żywności nie będzie pobierana zwyczajowa opłata.

Tymczasowy regulamin targowiska miejskiego w Tarnobrzegu

1. Do odwołania targowisko będzie czynne tylko w soboty (chyba, że sytuacja wymusi jego zamknięcie).

2. Aż do odwołania dozwolony jest handel wyłącznie produktami żywnościowymi, tzw. „zielony” targ.

3. Handlujący, korzystając z faktu, że nie będzie innych branż niż żywnościowe, mając do dyspozycji cały plac targowy, zobligowali zostaną do rozstawiania swych stoisk z zachowaniem bezpiecznej odległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama