Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szkoła w domu

Prezydent Tarnobrzega przypomina, że Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło serwisy internetowe zawierające materiały do nauki zdalnej w domu.

Zadania za pośrednictwem elektronicznego dziennika wysyłają też nauczyciele. 

Materiały do nauki w domu przygotowane przez MEN znajdziemy na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje . Są tam propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania. Gotowe materiały dydaktyczne oferuje uczniom i nauczycielom platforma  epodreczniki.pl, która   stanowi   bezpłatne, stworzone  i administrowane przez  ministra edukacji narodowej,  narzędzie edukacyjne. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała z kolei pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który jest publikowany jest codziennie, aż do 25 marca. Każdy taki zestaw składa się z:

- zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;

- zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;

- zadań z języka angielskiego zorganizowanych według umiejętności.

Zadania publikowane są codziennie o godz. 9.00 na stronie https://www.cke.gov.pl/, natomiast   rozwiązania o godz. 15:00 na stronie
https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/ 

Niezależnie od materiałów MEN i CKE zadania swym uczniom zadają również nauczyciele przedmiotowi. Kontakt odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego (e-dziennik), starsze klasy często kontaktują się z nauczycielami również za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama