Nowy numer 48/2022 Archiwum

Gorzyce. Muzyczny projekt

Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach, przygotowuje film o tarnobrzeskim zespole "Concordis".

Concordis to jest mój osobisty projekt, który realizuję z lokalną telewizją z Tarnobrzega. Poświęcony on jest zespołowi „Concordis”, który działał od 1986 do 1993 roku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie w Tarnobrzegu. Zespół założył ks. Janusz Mączka, później prowadzili go księża Andrzej Maczuga i Michał Mierzwa. Zespół rozwiązał się, jak większość lokalnych grup, w naturalny sposób, kiedy jego członkowie porozjeżdżali się na studia - powiedział Piotr Duma.

Gorzyce. Muzyczny projekt

W 2023 roku minie 30 lat od wydania pierwszej i jedynej kasety zespołu. Zawierała tylko autorskie piosenki. W większości napisała je Dorota Kozioł, a muzykę skomponował Maksymilian Szelęgiewicz. Film będzie się składał z wypowiedzi członków zespołu oraz jego opiekunów. Opowiedzą, jak zaczynali swoją przygodę z muzyką, jak pracowali nad piosenkami, nagrywali je w profesjonalnym studio.

Gorzyce. Muzyczny projekt

- Co w tym zespole lubiłem najbardziej? Bardzo mądre połączenie fantastycznych tekstów Doroty Kozioł i ks. Michała Mierzwy oraz melodyjność tych utworów. Ich muzyka łatwo wpada w ucho. Ponadto profesjonalizm zespołu, który składał się aż z 11 osób: zawodowców, którzy uczyli się w szkołach muzycznych i amatorów, ale utalentowanych. Dużo koncertowali, najczęściej w naszym regionie, brali udział w różnych festiwalach. Wyjeżdżali na spotkania młodych w Taizé. Byli wizytówką Tarnobrzega przez wiele lat - dodał pan Piotr.

Więcej w  sandomierskim wydaniu „Gościa Niedzielnego” na PDF.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy