Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nie chodzą za byle kim

Swoją duchowość opierają na cechach rycerskich i wartościach ewangelicznych. Dbają o szlachetną męskość, uczciwość, honor i miłosierne serce.

Obejmując parafię na os. Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim, za jeden z moich priorytetów postawiłem sobie ożywienie duszpasterstwa poprzez aktywizację istniejących grup oraz szukanie propozycji pośród nowych wspólnot ewangelizacyjnych. Chcąc utworzyć mocne zaplecze modlitewne, zachęcałem parafian do tworzenia nowych kół Żywego Różańca. Powstało kilka, ale zgłaszały się do nich niemalże same kobiety. Gdy proponowałem to mężczyznom, trochę dziwnie na mnie patrzyli. To był dla mnie sygnał, że aby wciągnąć w duszpasterstwo męską część parafii, muszę poszukać czegoś innego – opowiada ks. Piotr Zwoliński.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama