Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Specjalny numer dla seniorów!

Od dzisiaj aż do odwołania Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uruchamia specjalny numer telefonu dla zdrowych seniorów potrzebujących pomocy w zakupach lub realizacji recept.

Z uwagi na zalecane seniorom pozostawanie w domach jako grupie bardziej narażonej na niebezpieczne dla ich życia powikłania prezydent Tarnobrzega wraz MOPR postanowili ułatwić zwłaszcza osobom samotnym zrobienie zakupów. Seniorzy będą mogli zgłosić potrzebę ich dostarczenia, dzwoniąc pod numer 690 448 795, który czynny jest od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

- Od momentu potwierdzenia pierwszego w kraju przypadku zarażenia koronawirusem wciąż powtarzane jest ostrzeżenie, że przed nowym wirusem powinny się chronić zwłaszcza osoby starsze, u których występuje największe ryzyko powikłań po chorobie COVID-19. Najważniejsza z zasad, jakie w czasie zagrożenia epidemicznego obowiązują właśnie seniorów, to unikanie przebywania w skupiskach ludzkich. Stąd apele do osób starszych o pozostanie w domach. Chcąc pomóc seniorom tarnobrzeskim przetrwać ten czas, uruchamiamy specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zgłosić konieczność zrobienia i dowiezienia zakupów spożywczych czy konieczność zrealizowania recept - informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak podkreśla, to numer wyłącznie dla zdrowych seniorów. - Osoby mające niepokojące objawy powinny skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną - apeluje.

W nowym przedsięwzięciu pracownikom MOPR będą pomagać strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na miejskich osiedlach.

- Proszę pamiętać, że tę pomoc świadczymy pięć dni w tygodniu, w określonych godzinach, a co za tym idzie proszę zadbać o to, by pracownicy MOPR czy strażacy OSP zdążyli zapewnić państwu brakujący prowiant czy leki przed weekendem. Jako że numer służy tylko i wyłącznie do niesienia pomocy w zakupach, liczę, że osiem godzin dziennie w zupełności wystarczy, by państwu w tym zakresie pomóc - mówi prezydent.

Prezydent miasta oraz dyrektor MOPR proszą, by z uruchomionego numeru seniorzy korzystali wyłącznie w sprawach pomocy w zakupach i zrealizowaniu recept. Jednocześnie apelują do nich o ostrożność. - Niestety, nawet w tym bardzo trudnym czasie są osoby żerujące na naiwności, usiłujące wyłudzić pieniądze, uciekając się do oszustw. Policja ostrzega, że pojawiają się pierwsze przypadki prób wyłudzeń pieniędzy już nie na wnuczka, ale na koronawirus. Proszę pamiętać, to nie pracownik MOPR będzie dzwonił, oferując pomoc. Proszę się z kimś takim nie umawiać, nie przekazywać pieniędzy. To państwo sami dzwonią i umawiają się z pracownikiem MOPR - o szczególną ostrożność prosi prezydent Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama