Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Msze bez kazań

Zgodnie z dyspensą udzieloną przez ordynariusza sandomierskiego bp. Krzysztofa Nitkiewicza wierni nie mają obowiązku osobistego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Mogą natomiast korzystać z transmisji radiowych i telewizyjnych.

Zgodnie zaś z zarządzeniem dziekana stalowowolskiego dekanatu ks. Krzysztofa Kidy dzisiejsze Msze św. były bez kazań. Niektóre parafie, na przykład św. Jana Pawła II, zwiększyły liczbę Eucharystii, by nie przekroczyć limitu 50 osób zgromadzonych w jednym pomieszczeniu.

W parafii Opatrzności Bożej z kolei Msze św. były transmitowane na stronie internetowej. W parafii Zwiastowania Pańskiego (kapucyni) do Wielkanocy zamknięta jest kawiarenka Przystań. Nieczynne są także Świetlica Promyczek oraz ścianka wspinaczkowa. Odwołane są spotkania wszystkich wspólnot i grup parafialnych. Nie odbędą się też wielkopostne rekolekcje.

W parafii św. Jana Pawła II (akademickiej) proboszcz zachęcał do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Poprosił też o dostosowanie się do poleceń ministra zdrowia zwłaszcza w kwestii mycia rąk, unikania zgromadzeń i nieulegania panice.

- Ufam, że wtedy nic nam się nie stanie i w zdrowiu doczekamy wiosny oraz świąt. W tym czasie szczególnej próby starajmy się żyć miłością i dobrocią. Rozglądnijmy się, czy w pobliżu nie ma osób starszych, które potrzebują naszej pomocy - zaapelował ks. Marcin Hanus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Janowie Lubelskim Msze św. niedzielnie odprawiane są przy polowym ołtarzu. Proboszcz  ks. Jacek Staszak poprosił wiernych o zachowanie przynajmniej metra odległości między sobą oraz nieprzekazywanie znaku pokoju przez podanie ręki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama