Nowy numer 38/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Jutrzejsze Msze św.

Proboszczowie tarnobrzeskich parafii dostosowują udział wiernych i porządek niedzielnych Mszy św. do wymogów narzuconych przez stan zagrożenia epidemicznego.

W kościele ojców dominikanów podczas każdej Mszy św. będzie mogło wejść do kościoła tylko 28 osób. W komunikacie opublikowanym na fanpage’u parafii ojcowie piszą: "Należy w kruchcie kościoła pobrać kartkę z numerem i bezpośrednio udać się na wskazane miejsce. Obowiązuje bezwzględny zakaz zajmowania innego miejsca niż wskazanego numerem. Jest stan zagrożenia epidemicznego.

Prosimy stosować się do znaków i poleceń braci lub pracowników klasztoru. Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie.

Ignorowanie tego nakazu, a więc ryzykowanie życiem innych osób będzie skutkowało natychmiastowym nakazem opuszczenia kościoła i terenu klasztornego”.

Ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, postanowił, że w przypadku, gdy na daną Mszę św. przyjdzie więcej niż 50 osób, część przejdzie do kościoła dolnego oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie księża odprawią dla nich Eucharystię.

- Naturalnie wierni zostaną rozsadzeni, by utrzymać jak największą odległość. Na Gorzkie Żale zaś zapraszamy wszystkich przed telewizory lub komputery, przez które będziemy transmitować nabożeństwo. Odbędzie się ono tylko i wyłącznie z udziałem wszystkich księży pracujących w parafii, wierni zaś będą się z nami łączyć duchowo poprzez media – mów iks. Jan Biedroń.

W parafii pw. św. Barbary, by liczba wiernych nie przekroczyła 50 osób, została zwiększona liczba Mszy św. do 15 i będą sprawowane w następującym porządku: 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.15, 12.45, 16.00, 16.30, 18.00, 18.30.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego wprowadza jutro jedną dodatkową Eucharystię po Koronce do Miłosierdzia Bożego, która odmawiana jest codziennie o godz. 15.

Ponadto we wszystkich parafiach zostały odwołane spotkania formacyjne dla przygotowujących się do I Komunii Św. i bierzmowania oraz wszystkich wspólnot, w tym także grup wokalno-instrumentalnych, scholi i ministrantów.

Jednocześnie księża proboszczowie, idąc za biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, proszą o przestrzeganie wszystkich zaleceń, a najlepiej o pozostanie jutro w domach i modlitwę za pośrednictwem internetu, radia i telewizji, przypominając o dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Proszą także o modlitwę o ochronę przed chorobami oraz w intencji służby zdrowia, wszystkich chorych, rządzących oraz zmarłych z powodu koronawirusa.

Od dzisiaj na profilu diecezji sandomierskiej transmitowane są codzienne Msze św. o godz. 18, niedzielne o 11.15, zaś nabożeństwa Gorzkich Żali o 17, a Drogi Krzyżowej o 17.15. Transmisje dostępne są na fanpage’u diecezji sandomierskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy