Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowe zalecenia odnośnie uczestnictwa we Mszy św. i zgromadzeniach religijnych

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz polecił dzisiaj proboszczom i rektorom kościołów, aby zapewnili przestrzeganie rozporządzeń państwowych.

W związku z wprowadzeniem dzisiaj (13 marca) stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie stosownych decyzji.

 Bp Krzysztof Nitkiewicz polecił dzisiaj proboszczom i rektorom kościołów, aby zapewnili przestrzeganie ww. rozporządzeń państwowych. Tak więc, podczas każdej Mszy św. i nabożeństwach oraz przy okazji spowiedzi i rekolekcji wielkopostnych, a także innych spotkań, może być obecnych maksymalnie 50 osób.

Biskup nawiązał jednocześnie do udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i zachęcił, aby z niej skorzystać. Przypomniał również o transmisji liturgii przez środki masowego przekazu, która w zaistniałej sytuacji może być duchowym wsparciem. - Proszę wszystkich kapłanów i wiernych świeckich, abyśmy złączyli się duchowo w modlitwie różańcowej oraz odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników służby zdrowia i innych służb oraz zmarłych – powiedział bp Nitkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama