Nowy numer 5/2023 Archiwum

Sandomierz w kwarantannie

Władze Sandomierza zdecydowały o zamknięciu placówek kultury, obiektów sportowych, kina i obiektów, w których miejskie instytucje prowadzą zajęcia.

Wczoraj burmistrz Sandomierza Marcin Marzec spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych, świetlic środowiskowych, obiektów sportowych, placówek kulturalnych i podjęto decyzję o zamknięciu tych obiektów w związku z zapobieganiem rozszerzaniu się koronawirusa.

- Doszliśmy do wniosku, że miasto powinno zareagować na decyzje rządu i premiera Mateusza Morawieckiego. Skoro rząd przyjął decyzję o zamknięciu szkół na dwa tygodnie, nie możemy zachować się inaczej. Jeśli kwarantanna ma mieć sens, to musimy również zrezygnować z pozostałych zajęć w naszych placówkach - mówił burmistrz Sandomierza.

Od dziś, 12 marca zawieszone zostają zajęcia prowadzone przez Sandomierskie Centrum Kultury, Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zamknięty został basen, siłownie, kino i Muzeum Okręgowe.

Nieczynne dla zwiedzających będą do odwołania atrakcje turystyczne: Brama Opatowska, Podziemna Trasa Turystyczna i Centrum Informacji Turystycznej. Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenia kulturalne w Centrum Informacji Turystycznej i chcą dokonać ich zwrotu ze względu na odwołanie imprezy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 15 644 61 05. Swoich usług nie będzie świadczyła Miejska Biblioteka. Także mecze sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach.

- Wchodzimy w kwarantannę, ale nie siejmy paniki. Przypadków zachorowań nie ma. Działamy profilaktycznie, aby tych zachorowań nie było - zapewnia burmistrz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy