Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koronawirus na Podkarpaciu

Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu zawiesił wszystkie zajęcia do 14 kwietnia. Dotyczy to także słuchaczy studiów podyplomowych oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia został potwierdzony pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w województwie podkarpackim.

Pacjentka pochodzi z Leżajska i przebywa na oddziale zakaźnym Centrum Medycznego w Łańcucie. Obecnie na Podkarpaciu na oddziałach zakaźnych hospitalizowanych jest 11 osób, 93 przebywa w domach na kwarantannie, 422 zaś objętych jest nadzorem sanepidu, wykonano też 97 testów na obecność koronawirusa.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, powołując się zapisy o bezpieczeństwie imprez masowych poinformowała w wydanym wczoraj komunikacie o poinformowała, że zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. „Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa, mimo otrzymania stosownego zezwolenia, nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności tak, by nie było konieczne jej przerywanie” - czytamy w komunikacie wojewody Ewy Leniart.

W ślady rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego poszli także rektorzy uczelni z naszego regionu. W wydanym dzisiaj komunikacie rektor Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu dr hab. Paweł Maciaszczyk zawiesił wszystkie zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych a także Uniwersytetu Trzeciego Wieku do 14 kwietnia. Część wykładów i zajęć od 16 marca będzie prowadzona w formie zdalnej.
W zarządzeniu rektor tarnobrzeskiej uczelni informuje, iż wprowadzony zostaje także obowiązek ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów pracowników instytucji w czasie pracy, zalecając jednocześnie wykorzystywanie kontaktów drogą komunikacji mailowej i telefonicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama