Nowy numer 20/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Zostań mistrzem

Przeczytaj "Opis obyczajów i zwyczajów za panowania Augusta III" Jędrzeja Kitowicza i wygraj 1000 zł lub czytnik e-booków.

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza bowiem konkurs pt. „Mistrz pięknego czytania”.

W siódmej jego edycji na zwycięzcę czeka 1000 złotych. Publiczność zaś wybierze swojego faworyta, który otrzyma czytnik e-booków. Finaliści konkursu wezmą natomiast udział w publicznym czytaniu „Opisu obyczajów i zwyczajów za panowania Augusta III” Jędrzeja Kitowicza.

W konkursie może brać udział młodzież od lat 16 oraz dorośli (tylko ze Stalowej Woli).

- Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu. Pierwszy to przesłuchania konkursowe, które odbędą się 1 kwietnia od 18.00 do 19.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1).  W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Jędrzeja Kitowicza i czytają go przed jury. Do drugiego etapu zakwalifikuje się od 8 do 10 osób. Ten zaś odbędzie się kwietniu. Finał zaś - w  4 maja - wyjaśnił Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Uczestników do konkursu przygotuje Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w poprzednich latach czytano m.in. „Chłopów” Reymonta, „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza, „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza czy „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy