Nowy numer 44/2020 Archiwum

Znak czasu

Męska Grupa św. Michała Archanioła zawiązała się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. To panowie, dla których wartości takie, jak Bóg i rodzina, stanowią życiowy drogowskaz.

27 lutego członkowie założyciele wspólnoty spotkali się na Eucharystii, by zawiązać ją przed Bogiem. Potem było formacyjne spotkanie w parafialnej kawiarence, któremu przewodniczył duchowy opiekun grupy ks. Piotr Dąbrowski. Uczestniczył też proboszcz ks. Mieczysław Kucel.

- Pomysł zawiązania się grupy powstał jeszcze jesienią ubiegłego roku po obejrzeniu filmy "Siła modlitwy". Oglądaliśmy go wspólnie z grupą św. Andrzeja Boboli z Rzeszowa. Wtedy spontanicznie narodziła się potrzeba wspólnych spotkań, dzielenia się swoim życiem i wiarą. Osobiście odczytuję to jako znak czasu. Potem pojechaliśmy z rewizytą do Rzeszowa. Grupa św. Andrzeja Boboli bowiem organizowała Męski Różaniec. Po powrocie zapadła ostateczna decyzja - wspomina ks. Piotr.

Znak czasu

W pierwszą sobotę lutego stalowowolska Męska Grupa, jeszcze nieoficjalnie, zorganizowała pierwszy Męski Różaniec. Około 120 panów przeszło w skupieniu i modlitwie z parafii Trójcy Przenajświętszej do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. 7 marca, też w sobotę, o 16.15 drugi taki Różaniec uda się do parafii Opatrzności Bożej.

- W przyszłości spotkania Męskiej Grupy to krótka konferencja oparta na Biblii, dyskusja, a potem rozmowy przy prostym, ale smacznym posiłku. Dziś będzie leczo - dodał opiekun grupy.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama