Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Kolejny rekord

223 tys. książek wypożyczyli czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli w 2019 roku.

To o 11 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Wzrosła także liczba czytelników: z 13,5 do 13,7 tys.

Najchętniej wypożyczanymi książkami przez osoby dorosłe były  „Przewieszenie” i „Behawiorysta” Remigiusza Mroza oraz „Promyk słońca”, „Gwiazdka z nieba” i „Zemsta” Katarzyny Michalak. Na topie były także powieści „Oszukana” Charlotte Link oraz „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris. Młodsi czytelnicy najchętniej wybierali przygody Kajka i Kokosza zilustrowane w „Szkole latania” oraz „Mitologię” Jana Parandowskiego.

W 2019 roku pracownicy stalowowolskiej MBP zorganizowali dla stalowowolskich przedszkolaków, młodzieży szkolnej oraz dorosłych 1333 spotkania, zajęcia, czy imprezy literackie. Skorzystało z nich ponad 32 tys. osób.

Stalowa Wola. Kolejny rekord

Za te wszystkie działania Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli została kilkukrotnie doceniona. Zajęła bowiem pierwsze miejsca w ogólnopolskim i wojewódzkim konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019.

MBP została także uhonorowana pierwszym miejscem w konkursie na organizację pikniku edukacyjnego „Sieci@ki na wakacjach w Twojej miejscowości 2019”. Awansowała też z 54 na 23 miejsce w ogólnopolskim rankingu bibliotek opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama