Nowy numer 14/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Kolejny rekord

223 tys. książek wypożyczyli czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli w 2019 roku.

To o 11 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Wzrosła także liczba czytelników: z 13,5 do 13,7 tys.

Najchętniej wypożyczanymi książkami przez osoby dorosłe były  „Przewieszenie” i „Behawiorysta” Remigiusza Mroza oraz „Promyk słońca”, „Gwiazdka z nieba” i „Zemsta” Katarzyny Michalak. Na topie były także powieści „Oszukana” Charlotte Link oraz „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris. Młodsi czytelnicy najchętniej wybierali przygody Kajka i Kokosza zilustrowane w „Szkole latania” oraz „Mitologię” Jana Parandowskiego.

W 2019 roku pracownicy stalowowolskiej MBP zorganizowali dla stalowowolskich przedszkolaków, młodzieży szkolnej oraz dorosłych 1333 spotkania, zajęcia, czy imprezy literackie. Skorzystało z nich ponad 32 tys. osób.

Stalowa Wola. Kolejny rekord

Za te wszystkie działania Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli została kilkukrotnie doceniona. Zajęła bowiem pierwsze miejsca w ogólnopolskim i wojewódzkim konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019.

MBP została także uhonorowana pierwszym miejscem w konkursie na organizację pikniku edukacyjnego „Sieci@ki na wakacjach w Twojej miejscowości 2019”. Awansowała też z 54 na 23 miejsce w ogólnopolskim rankingu bibliotek opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama