Nowy numer 14/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Słodki dar serca

Harcerze z 4 Szczepu Harcerskiego ZHP "Feniks" ze Stalowej Woli przekazali dla Aurelii i Rozalii pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnej "Słodka Niedziela". Akcja odbyła się w parafii Opatrzności Bożej.

Aurelka (2,5 roku) i Rozalka (16 miesięcy) chorują na ciężką chorobę, która uszkadza ich mózg i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Dziewczynki cierpią też na padaczkę lekooporną. Aby poprawić jakość ich życia, potrzebna jest stała, specjalistyczna opieka medyczna, intensywna rehabilitacja oraz sprzęt, który wspomoże ich rozwój.

- Dzięki dotychczas zebranym przez harcerzy pieniądzom mogliśmy zakupić sprzęt i suplementację potrzebną dla dziewczynek. Pomoc ta poważnie odciążyła nasz rodzinny budżet - powiedział Tomasz Krawiec, ojciec chorych dziewczynek.

Stalowa Wola. Słodki dar serca

Akcja harcerska została przeprowadzona w parafii Opatrzności Bożej po raz trzeci. Harcerze wraz z rodzicami sprzedają pączki, a dochód przeznaczony jest na cel charytatywny.

- Były takie przypadki, że ludzie dawali dużo więcej na pomoc dla dziewczynek, chociaż pączek kosztował 2,50 zł - dodała Zuzanna Życzyńska z 4 Szczepu Harcerskiego ZHP „Feniks”.

Aurelii i Rozalii Krawiec można pomagać przez cały rok, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą” lub przekazując 1 proc. podatku dochodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama