Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nisko. Sesja naukowa

„Stanisław Bereś - nauczyciel, żołnierz września, dyrektor szkoły elektrycznej w Nisku, społecznik” - to tytuł sesji naukowej, która odbyła się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Sesja, którą otworzył dyrektor szkoły Wacław Piędel, rozpoczęła oficjalne przygotowania do nadanie tej oświatowej placówce imienia Stanisława Beresia.

Dr Konrad Krzyżak przedstawił okres przedwojenny oraz najbardziej tragiczne losy w życiu Stanisława Beresia związane z II wojną światową. O powojennym okresie natomiast mówiła uczennica klasy 2E Karolina Kutyła.

Nisko. Sesja naukowa

Wspomnieniami o przyszłym patronie podzielili się z młodzieżą dr inż. Antonii Piędel (dyrektor RCEZ w Nisku w latach 1975 - 2006) i Czesław Korczak (nauczyciel matematyki w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960 - 1968 i w Zespole Szkół Elektrycznych w Nisku w latach 1990 - 1996).

Nisko. Sesja naukowa

- Przedstawili oni sylwetkę nauczyciela, współpracownika, dyrektora, społecznika, zaangażowanego w rozwój szkoły i niżańskiego środowiska. Ukazali postać Stanisława Beresia, który zachował się w ich pamięci oraz pamięci mieszkańców Niska. Odpowiadali też na pytania uczniów - poinformowała Alicja Świder z RCEZ w Nisku.

Nisko. Sesja naukowa

Dr Grażyna Habigier - Pipska z kolei podkreśliła oddanie Stanisława Beresia ojczyźnie, mówiła o jego pracy zawodowej, zaangażowaniu w rozwój szkoły oraz lokalnej społeczności. Przypomniała, że był wspaniałym wychowawcą, dobrym człowiekiem, społecznikiem, wybitną osobistością niżańskiej ziemi. Dlatego powinien stać się przykładem do naśladowania przez młodzież tej szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama