Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nisko. Sesja naukowa

"Stanisław Bereś - nauczyciel, żołnierz września, dyrektor szkoły elektrycznej w Nisku, społecznik" - to tytuł sesji naukowej, która odbyła się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.

Sesja, którą otworzył dyrektor szkoły Wacław Piędel, rozpoczęła oficjalne przygotowania do nadania tej szkole imienia Stanisława Beresia.

Dr Konrad Krzyżak przedstawił okres przedwojenny oraz najbardziej tragiczne losy w życiu Stanisława Beresia związane z II wojną światową. O okresie powojennym mówiła z kolei uczennica klasy 2E Karolina Kutyła.

Nisko. Sesja naukowa

Wspomnieniami o przyszłym patronie podzielili się z młodzieżą dr inż. Antoni Piędel (dyrektor RCEZ w Nisku w latach 1975-2006) i Czesław Korczak (nauczyciel matematyki w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960-1968 oraz w Zespole Szkół Elektrycznych w Nisku w latach 1990-1996).

Przedstawili oni sylwetkę nauczyciela, współpracownika, dyrektora, społecznika, zaangażowanego w rozwój szkoły i środowiska niżańskiego. Ukazali obraz Stanisława Beresia, który zachował się w ich pamięci, oraz niżańskiego społeczeństwa. Odpowiadali również na pytania młodzieży.

Nisko. Sesja naukowa

Dr Grażyna Habigier-Pipska natomiast podkreśliła oddanie Stanisława Beresia ojczyźnie, mówiła o jego pracy zawodowej i zaangażowaniu w rozwój szkoły oraz społeczności niżańskiej. Przypomniała, że był wspaniałym wychowawcą, dobrym człowiekiem, społecznikiem, wybitną osobistością ziemi niżańskiej. Dlatego powinien stać się przykładem do naśladowania przez młodzież jego szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama