Nowy numer 31/2022 Archiwum

Na 100 procent

Ruszyła VII edycja projektu "SOS! Matura", skierowanego do uczniów klas maturalnych.

Projekt, organizowany przez Państwową Uczelnię Zawodową w Tarnobrzegu przy wsparciu i pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, obejmuje cykl wykładów oraz ćwiczeń z matematyki, mających pomóc uczniom w przygotowaniu do matury.

- Zajęcia są, co należy mocno podkreślić, bezpłatne i może z nich skorzystać każdy uczeń klasy maturalnej. Odbywają się po południu co tydzień w czwartki i piątki i obejmują wykłady oraz ćwiczenia. Zakończą się 3 kwietnia - informuje dr Aleksander Kasprzyk, dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych PUZ w Tarnobrzegu.

Prowadzą je doświadczone wykładowczynie - dr Maria Borowska, pracownik uczelni, oraz Anna Woś z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, przewodnicząca Zespołu Egzaminatorów egzaminu maturalnego z matematyki.

Zajęcia - jak podkreślił A. Kasprzyk - cieszą się sporym zainteresowaniem, korzysta z nich ok. 80 osób, które mogą uczestniczyć w lekcjach na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Tarnobrzeska uczelnia ze swoją propozycją wychodzi także poza mury, realizując Akademie Maturzysty w szkołach ościennych miejscowości, m.in. Gorzycach, Stalowej Woli czy Sandomierzu. - Chcemy dotrzeć z zajęciami także do uczniów w innych miejscowościach, w których nie są prowadzone tego typu przedsięwzięcia - dodaje dr Kasprzyk.

Patronat nad projektem objęli prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz rektor tarnobrzeskiej PUZ dr hab. Paweł Maciaszczyk. - Projekt przez kilku laty zainicjował ówczesny poseł, dzisiaj wiceprezydent Tarnobrzega Mirosław Pluta. Ponieważ ma spore zainteresowanie, więc kontynuujemy go. Matematyka chyba zawsze była i pewnie będzie na maturze piętą Achillesową. Bezpłatne zajęcia są więc formą wsparcia młodzieży, by na maturze mogła uzyskać wymarzony wynik 100 procent. Czego wszystkim życzę - mówi prezydent Bożek.

Na 100 procent   Zajęcia są bezpłatne. Marta Woynarowska /Foto Gość

Od początku projektu wykłady prowadzi dr Borowska. - Będą starała się przedstawić matematykę z innego punktu widzenia, czyli szukania podobieństw, różnic, analogii. Sławny polski naukowiec Stefan Banach powiedział, że dobry matematyk widzi analogię między pojęciami, bardzo dobry widzi analogię między twierdzeniami, a genialny widzi analogię między analogiami. I tej najwyższej wersji życzę wszystkim uczestnikom naszych zajęć - uśmiecha się wykładowczyni.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z projektu mogą się zapisać, przychodząc na zajęcia lub poprzez stronę uczelni, gdzie znajdują się szczegółowe informacje: SOS! MATURA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama