powrót
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
sandomierz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji sandomierskiej → Tarnobrzeg. Walentynkowe otwarcie
Tarnobrzeg. Walentynkowe otwarcie  
Dom poświęcił o. Karol Wielgosz OP. Marta Woynarowska /Foto Gość

Tarnobrzeg. Walentynkowe otwarcie przejdź do galerii

- Postanowiliśmy oficjalne otwarcie naszego domu przygotować na dzień św. Walentego - wyjaśnia Małgorzata Gazarkiewicz, kierownik Dziennego Domu Senior+.

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

|

GOSC.PL

dodane 14.02.2020 13:29
0

Z udziałem przedstawicieli władz województwa podkarpackiego na czele z wicemarszałek Ewą Draus, miasta - z prezydentem Dariuszem Bożkiem, duchowieństwa, kierownictwa miejskich instytucji oraz seniorów odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie drugiego domu dziennego pobytu.

- Dla samotnych ludzi w naszym wieku jest on bardzo, bardzo potrzebny. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni władzom miasta, że go mamy. Pierwsze tygodnie to czas poznawania się, zaś ostatnie kilka dni poświęciliśmy wytężonej pracy, by przygotować program artystyczny z okazji otwarcia. Szybciutko zebraliśmy osoby lubiące śpiewać i tak jesteśmy na etapie tworzenia zespołu śpiewaczego. Mamy wielką tremę - zdradziła Krystyna Szlęzak. - Przychodzimy tutaj z ogromną przyjemnością, by poznać się, zawrzeć nowe przyjaźnie, rozwinąć swoje umiejętności, a czasem wręcz je odkryć. Potrzebujemy bliskości, możliwości porozmawiania, zwierzenia się ze swoich trosk. I wierzę, że ten dom spełni nasze oczekiwania, a my w malowniczy sposób wpiszemy się w krajobraz Tarnobrzega, bo nie chcemy zamykać się tylko we własnym gronie, ale wyjść na zewnątrz, być widocznymi w mieście.

Na znaczenie budowania wspólnoty zwrócił uwagę o. Karol Wielgosz OP, przeor klasztoru ojców dominikanów, który poświęcił nowo otwarty Dzienny Dom Senior+.

- Jest rzeczą wielce budującą, że mieszkańcy Tarnobrzega potrafią być razem, że powstają takie miejsca to, w które dzisiaj oficjalnie otwieramy, gdzie ludzie mogą twórczo wyrażać się, rozwijać. Bardzo cieszy, iż państwo nie chcecie zostawać w swoich domach tylko być razem - zwrócił się do uczestników DDS o. Karol Wielgosz. - Mam nadzieję, że w tym miejscu będziecie nabierać sił, aby tych, którzy obecnie postawiają zamieszkać w Tarnobrzegu ze sobą zintegrować. Czytając kroniki klasztoru można sobie uzmysłowić, jak wiele zrobiliście aby być razem w tym właśnie mieście. Przekażcie zatem tę swoją energię innym, przybywającym tutaj z różnych zakątków Polski - prosił ojciec przeor.

Tarnobrzeg. Walentynkowe otwarcie   Oficjalne przecięcie wstęgi. Marta Woynarowska /Foto Gość

Prezydent Dariusz Bożek, deklarując się przyjacielem domu, życzył jego uczestnikom bliskości innych ludzi, serdeczności i życzliwości, zwłaszcza w takim dniu, jak dzisiaj, czyli we wspomnienie św. Walentego.

- Wprawdzie seniorzy długo oczekiwali, ale wreszcie się doczekali i oto w walentynki otwieramy drugi dom dziennego pobytu. Placówka powstała dzięki m.in. dofinansowaniu z Programu Wieloletniego Senior+ na latach 2015-2020 w kwocie 300 tysięcy złotych, niemniej jednak miasto musiało z własnych funduszy wyłożyć ponad 1 milion. Z pewnością będzie spełniał podobne zadanie, jak działający przy ulicy Kopernika. W rozmowach przebija radość, że takie miejsce jest, które czasami staje się nie drugim, ale pierwszym domem, zwłaszcza dla osób samotnych, nie mających do kogo odezwać się - podkreślił prezydent Dariusz Bożek. - Tu mogą wymienić się swoimi spostrzeżeniami, problemami i w gronie znajomych zjeść wspólny obiad, a nie w samotności przy stole z jednym nakryciem. Mam nadzieję, że ten dom będzie żywym przykładem łączenia nie tylko samych seniorów, ale wszystkich pokoleń.

Dla gości oraz swoich koleżanek i kolegów grono uczestników przygotowało pod kierunkiem Krystyny Szlęzak program artystyczny. Gościnnie wystąpili również aktorzy Teatru Bez Metryki, działającego przy Tarnobrzeskim Domu Kultury.

 
 
 
 
Jeśli nie slyszysz radia spróbuj inny strumień lub zewnętrzny player

Budynek nie jest w całości jeszcze wykorzystywany, na dokończenie czekają pomieszczenia na piętrze, ale, jak zapewnił prezydent w niedługim czasie i one zostaną wyremontowane i udostępnione uczestnikom DDS.

Małgorzata Gazarkiewicz, kierownik domu, poinformowała, iż uczestnicy mają do dyspozycji świetlicę, pełniącą także funkcje jadalni, pracownię plastyczną, salę do aktywności fizycznej, wyposażoną w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych, piłki rehabilitacyjne, kuchnię, pokój zabiegowo-pielęgniarski, pomieszczenie klubowe, gdzie udostępniona jest prasa, książki, laptop z dostępem do Internetu. W budynku zamontowano także windę, którą dzisiaj osobiście wypróbował prezydent.

Z oferty Dziennego Domu Senior+ może korzystać 50 osób. Na liście oczekujących, przed jego otwarciem, znajdowało się 112 nazwisk.

1 / 1
Otwarcie Dziennego Domu Senior+

Foto Gość DODANE 14.02.2020

Otwarcie Dziennego Domu Senior+

​W walentynki odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie Dziennego Domu Senior+ w Tarnobrzegu.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DZIENNY DOM SENIOR+
  • OTWARCIE
  • POŚWIĘCENIE

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA