Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stalowa Wola. Peregrynacja relikwii

W parafii pw. św. Jana Pawła II (akademicka) peregrynują relikwie drugiego stopnia jej patrona.

Peregrynacja trwa od pierwszej niedzieli Adwentu. Relikwie to fragment sutanny św. Jana Pawła II.  

Relikwie trafiły do Stalowej Woli prostu z Rzymu za sprawą kardynała Konrada Krajewskiego.

- Zainteresowana przyjęciem relikwii rodzina przychodzi do kościoła na wieczorną Eucharystię, po której jest modlitwa w intencji przyjmujących. Relikwie, które są umieszczone w specjalnej skrzyneczce, z dołączonym do niej modlitewnikiem, wracają do świątyni następnego dnia wieczorem. Do tej pory odwiedziły one ponad 40 rodzin. W bloku przy ul. Hutniczej 13 relikwie zatrzymały się na dłużej, gdyż odwiedzają aż 70 zamieszkujących tam rodzin, głównie ludzi starszych - poinformował proboszcz parafii ks. Marcin Hanus.

Stalowa Wola. Peregrynacja relikwii

Relikwie św. Jana Pawła II będą peregrynować do parafialnego odpustu, czyli do październiku tego roku. Wędrówka ta związana jest z obchodami 100. rocznicy urodzin patrona parafii oraz 10. rocznicy erygowania tej wspólnoty.

Oprócz relikwii pierwszego (krwi) i drugie stopnia św. Jana Pawła II, parafia szczyci się też marmurowym ołtarzem, przed którym papież odprawił w Warszawie, 13 czerwca 1999 roku, Mszę św. i beatyfikował 108 polskich męczenników II wojny światowej.

Stalowa Wola. Peregrynacja relikwii

Rok jubileuszowy to także koncerty i spotkania, podczas których przedstawiana jest sylwetka patrona.

- Próbujemy również pochylać się nad treścią Jego nauczania. Każdego 16. dnia miesiąca odbywa się też Różaniec Mężczyzn, na którym spotka się od 60 do 80 panów. Odmawiając Różaniec, przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II, który pięknie mówił o swoim ojcu odmawiającym tę modlitwę. W każdy z kolei wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. ku czci św. Jana Pawła II, po której jest specjalna modlitwa w intencji rodzin  - dodał proboszcz.

Stalowa Wola. Peregrynacja relikwii

Dodatkowo w pierwszy czwartek marca w parafii ruszy studniowa modlitwa o nowe powołania kapłańskie, mająca uczcić 100. rocznicę urodzić Karola Wojtyły. Zakończy się ona 12 czerwca, czyli w kolejną rocznicę pobytu papieża w Polsce, w tym w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama