Nowy numer 21/2020 Archiwum

Tarnobrzeg. Szczęśliwy dom

- Jestem bardzo zadowolona, że wreszcie powstał Dzienny Dom Senior Plus i że zostałam do niego przyjęta - mówi pani Zdzisława Śmigała.

Tarnobrzeg. Szczęśliwy dom   Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu odwiedzili koleżanki i kolegów z Dziennego Domu Senior Plus. Marta Woynarowska /Foto Gość

  - Jest fajnie! Wychodzi się z domu, trzeba spacerkiem przejść tu na Sandomierską, po drodze policzyć płytki, kostki w chodniku, czyli poruszać się i poruszać głowę - śmieje się pani Zdzisława Śmigała. - Człowiek nie leni się w domu, ma okazję dotlenić się, rozruszać mięśnie i spotkać się z ludźmi. To wszystko jest niezmiernie ważne tak dla zdrowia ciała, jak i ducha - zauważa.

Radości z uczestnictwa w Dziennym Domu nie kryje również pani Anna Drozd.

- Mieszkam sama, zatem bardzo potrzebowałam kontaktu, możliwości rozmowy, bycia wśród ludzi. Człowiekowi robi się od razu lżej na duszy, kiedy może z kimś innym podzielić się swoimi problemami, pozwierzać się z tego, co go trapi. Jestem naprawdę szczęśliwa - zapewnia. 

Nowy Dzienny Dom ma doskonałą lokalizację. Usytuowany jest bowiem w samym centrum miasta, w jego zabytkowej części, w sąsiedztwie parku i Zamku Tarnowskich w Dzikowie, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega oraz sąsiedztwie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Dolina Wisły, które za kilka dni zaprasza do swojej nowej, wyremontowanej i powiększonej siedziby.

- Z pewnością będziemy korzystać z propozycji i muzeum, i centrum oraz naturalnie z  uroków przyrody dzikowskiego parku - zapewnia Małgorzata Gazarkiewicz.   

Budynek został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby seniorów, którzy mają do dyspozycji świetlicę, salę do aktywności ruchowej, klubową oraz pracownię plastyczną, a także kuchnię.

Oficjalne otwarcie Dziennego Domu Senior Plus przewidziane jest na 14 lutego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama