Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Powiatowa Akademia Nauki

Organizuje ją powiat stalowowolski, a zajęcia będą odbywały się w formie wykładów oraz ćwiczeń i warsztatów.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest chęć rozwijania w naszych małych mieszkańcach dziecięcej ciekawości oraz zdolności twórczych i poznawczych. Zapewniam, że nie będą to nudne zajęcia. Wszystkie omawiane zagadnienia zostaną przedstawione w sposób ciekawy i nieszablonowy. Dlatego też gorąco zachęcam do udziału - powiedział Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Uczestnikami Powiatowej Akademii Nauki mogą zostać uczniowie klas od IV do VIII szkół podstawowych. Godzinne zajęcia będą odbywały się w soboty, jeden lub dwa razy w miesiącu, w godzinach przedpołudniowych przez dwa semestry: zimowy (październik - styczeń) oraz letni (marzec - czerwiec).

- Wyjątkowo w tym roku nabór zostanie przeprowadzony dwukrotnie: w styczniu na semestr letni, a następnie we wrześniu - na semestry zimowy i letni. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jednak z powodów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym kandydaci będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. Przewidujemy 120 miejsc dla uczniów z powiatu stalowowolskiego - dodał wicestarosta.

Stalowa Wola. Powiatowa Akademią Nauki

Zajęcia w ramach PAN będą odbywały się w szkołach ponadpodstawowych, czyli w ZSO Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, ZS Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, ZS 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, Centrum Edukacji Zawodowej, a także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Ćwiczenia i wykłady będą prowadzili nauczyciele z tych szkół.

Rekrutacja na najbliższy semestr odbędzie się już w dniach od  27 do 31 stycznia. W tym celu rodzice muszą wypełnić specjalny formularz, do pobrania wraz z regulaminem ze strony powiatu, i złożyć go w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli, w Wydziale Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (pok. nr 114).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama