Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Artystyczne ferie

Spora grupa uczniów, która nie wyjechała na zimowe ferie, spędziła je w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W głównej jej siedzibie zorganizowano teatrzyk. - Dzieci na zajęciach wykonały między innymi kukiełki z drewnianych łyżek, które posłużyły im za postacie do przedstawienia. Grupa została podzielona na kilkuosobowe zespoły. Po naradzie i przećwiczeniu ról można było rozpocząć kukiełkowy teatrzyk. Młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

W filii nr 1 biblioteki przy ul. Staszica dzieci poznały zaś życie francuskiego podróżnika, miłośnika i badacza fauny i flory oceanów Jacques-Yves Cousteau. Posłużyła im do tego książka Przemysława Rudzia „Kim Oni są? Podróżnicy”.

Stalowa Wola. Artystyczne ferie

- Na zajęciach plastycznych natomiast dzieci wykonały z papieru i bibuły kolorowe ośmiornice, a w wolnym czasie grały w grę powszechnie znaną jako gra w kolory - dodał pan Tomasz.

Ciekawe zajęcia  zaproponowała również filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego. Uczestnicy zajęć zrobiły laurki i prezenty dla babci i dziadka z okazji ich święta. Czytali również krótkie o nich opowiadania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama