Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ferie. Skoro śniegu brak

Zima się zbuntowała, dlatego oferta zajęć przygotowana przez placówki kulturalne i oświatowe dla uczniów tym milej widziana.

O sankach czy korzystaniu z lokalnych stoków narciarskich uczniowie, którzy rozpoczęli ferie (województwo podkarpackie), muszą - jak na razie - zapomnieć. Do zabawy na świeżym powietrzu mają za to lodowiska, jak np. tarnobrzeskie, działające przy Szkole Podstawowej nr 9 na os. Dzików. Na nudę jednak nie powinni narzekać, jeśli tylko zechcą skorzystać z bogatych propozycji przygotowanych przez domy kultury, ośrodki sportu, muzea, biblioteki oraz szkoły.

W Nowej Dębie o rozrywkę, ale i edukację tradycyjnie zadbał Samorządowy Ośrodek Kultury wraz ze swoimi filiami, w tym Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach, w którym dzieci i młodzież będą miały okazję bliżej poznać zwyczaje, kulturę oraz kuchnię Lasowiaków. Dla małych mieszkańców Nowej Dęby SOK przygotował projekcje filmowe, warsztaty z robotyki, artystyczne oraz taneczne. Umiejętności zdobyte podczas tych ostatnich będą mogli zaprezentować podczas czwartkowego balu karnawałowego, który odbędzie się 23 stycznia. W trakcie zabawy zostaną wybrani Król i Królowa Balu. Nie zabraknie także wyścigów, przeciągania liny - dzieci kontra rodzice. Na zabawę ośrodek zaprasza najmłodszych oraz dorosłych, dla których także będą przygotowane atrakcje. Szczegółowy plan zajęć w SOK i CKL na stronie - FERIE W SOK.

W Baranowie Sandomierskim zajęcia feryjne przygotował Zespół Szkół i Placówek, który zaprasza dzieci w pierwszym tygodniu zimowej przerwy od godz. 9 do 13. Zapewnia zajęcia, m.in. sportowe na powietrzu, a także śniadanie. Również pozostałe szkoły w gminie oferują opiekę i zabawę dla odpoczywających uczniów. Harmonogramy zajęć można znaleźć na stronie FERIE W BARANOWIE.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim natomiast zaprasza do siebie w drugim tygodniu wypoczynku, by wspólnie poszukać zimy. Uczestnicy poszukiwań mają dotrzeć do baranowskiego Muzeum-Zamku oraz Muzeum Opowieści w Rozalinie, gdzie spróbują swoich sił w tworzeniu komiksu, robieniu zdjęć. Tropienie zimy będzie się odbywać również na lodowisku. Szczegółowe informacje o zajęciach i wycieczkach można znaleźć na stronie - FERIE W MGOK.

W Tarnobrzegu cały blok zajęć przygotował Tarnobrzeski Dom Kultury, który zaprasza od poniedziałku do piątku od godz. 10.30 na warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, a na zakończenie ferii dwie gratki - w czwartek 23 stycznia o godz. 16 Krakowskie Biuro Promocji zaprezentuje sztukę "Dusza lasu?, zaś w niedzielę 26 stycznia, również o godz. 16, dzieci pożegnają ferie podczas balu karnawałowego.

Do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz swoich filii zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka na gry, zabawy literackie, zajęcia plastyczne inspirowane literaturą, a także projekcje filmowe. Program zajęć na stronie MBP - FERIE W MBP.

Lotnicze warsztaty modelarskie przygotował Klub Szachowy przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Ten ostatni ponadto zachęca do wypróbowania swoich sił w grze lub do nauki gry w tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się w hali widowiskowej MOSiR od poniedziałku do piątku.

 Dokładne informacje o propozycjach dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez tarnobrzeskie instytucje można znaleźć również na stronie Urzędu Miasta - PROGRAM FERII W MIEŚCIE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama