Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. "Od COP do Gospodarki 4.0"

Jutro miasto będzie gospodarzem Polskiej Wystawy Gospodarczej. Otworzy ją prezydent Andrzej Duda.

Wystawa w swojej idei nawiązuje do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które organizowano przed wojną we Lwowie, Krakowie i Poznaniu. Pokazywały one siłę ówczesnej gospodarki - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podczas konferencji prasowej.

Na wystawie, w nowo wybudowanej  hali Agencji Rozwoju Przemysłu, pokaże się 70 dużych firm, reprezentujących różne gałęzi przemysłu, których produkty wyróżniają się  innowacyjnością i nowoczesnością.

Stalowa Wola. „Od COP do Gospodarki 4.0”

Swoje stanowisko będzie miało także województwo podkarpackie, które pokaże swój potencjał lotniczy, motoryzacyjny i ekologiczny. Na stoisku Podkarpacia pojawią się tacy giganci jak LOT AMS i BorgWarner, ale też lokalne firmy jak Bionly produkująca ekologiczne kosmetyki, czy Ambusada Bieszczadzka z pysznymi proziakami. Tam także zobaczymy ciekawe projekty jak kapsuła Green Velo.

Pod względem gospodarczym, ale także kulturalnym, sportowym i społecznym zaprezentuje się też Stalowa Wola: 12 przedsiębiorstw oraz reprezentanci miejscowej kultury i sportu.

- Chcemy pokazać, że nasze miasto to nie tylko przemysł ciężki, zbrojeniowy, ale też potencjał tkwiący w innych branżach. Często te mniejsze podmioty nie mają szansy się wypromować i przebić, a tworzą naprawdę ciekawe rzeczy, o których nawet nie wiemy mieszkając tu - dodał prezydent miasta.

Stalowa Wola. „Od COP do Gospodarki 4.0”

Będą także rozmowy o przemianach gospodarczych jakie dokonały się w ciągu niespełna wieku. Prowadzić je będą: prof. Piotr Wachowiak, przewodniczący Kapituły PWG, prof. dr hab. Paweł Grata z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego, Bartłomiej Zając, prezes zarządu HSW S.A. O 13.45 natomiast panel gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W hali pojawi się planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienia w soli, będą pokazy z wodą, wytopu szkła, warsztaty ekologiczne, stoisko interaktywne z drukarką 3D i wiele innych. Będzie też można zobaczyć fascynujący pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym. Seniorzy przejdą zaś bezpłatne badania profilaktyczne.

Wydarzenie uświetni występ Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Lucjusz Nadbereżny,  prezydent  Stalowej Woli, kancelaria prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Partnerzy głównymi to Huta Stalowa Wola S.A., Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o., Halmar Sp. z o.o., Zamek w Baranowie Sandomierskim, LedLive, Superior Industries Production Poland Sp. z o.o.

Wystawa będzie czynna od godz. 11 do 17 w hali przy ul. Kasprzyckiego 22 (strefa przemysłowa). Na miejsce dowoził będzie bezpłatny publiczny transport.

Stalowa Wola. „Od COP do Gospodarki 4.0”

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama