Nowy numer 07/2020 Archiwum

Samodzielność drogą do sukcesu

Pod taką nazwą Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje program wspierania samodzielności osób niepełnosprawnych.

Realizacja projektu współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będzie trwała 3 lata i obejmie 21 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

- Projekt ten ma na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, w ramach posiadanych przez nich realnych możliwości oraz wyposażenia w takie umiejętności, aby zdobyli maksymalną niezależność życiową w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, byli zaradni w życiu codziennym adekwatnie do własnego, indywidualnego poziomu sprawności i umiejętności, mogli uczestniczyć w różnych formach życia społecznego na równi z innymi członkami danej zbiorowości, znając i przestrzegając. Chcemy pomóc tym osobom aby doskonalili kompetencje społeczne, pozwalające zbudować pozytywny obraz samego siebie i pokonać lęk przed otoczeniem, rozwijali kreatywność oraz uzdolnienia i zainteresowania, kształtowali poczucie odpowiedzialności za samodzielne dokonywanie wyborów i podejmowane decyzje – poinformowała Karolina Łętowska.

Samodzielność drogą do sukcesu  

Podczas realizacji projektu osoby niepełnosprawne będą objęte indywidualną terapią psychologiczną, logopedyczną. Przejdą trening umiejętności społecznych, który jest niezbędny do funkcjonowania w bardziej samodzielnym życiu, będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych takich jak: kulinarne, rękodzieła artystycznego, stolarskie - są to zajęcia podnoszące umiejętności manualne osób niepełnosprawnych. Będą także miały możliwość uczestniczyć w zajęciach zooterapii - które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz niosą korzyści dla zdrowia somatycznego oraz w zajęciach z hortiterapii - wspomagające rozwój psychiczny osób niepełnosprawnych.

Samodzielność drogą do sukcesu  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama