Nowy numer 04/2020 Archiwum

Tydzień Modlitw o Jedności Chrześcijan

W Sandomierzu 24 stycznia odbędzie się wspólna modlitwa ekumeniczna i koncert chóru prawosławnego.

W tym roku tematem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa: "Życzliwymi bądźmy" (por. Dz 28,2). Życzliwość między innymi wyraża się w otwartości na innych, a w sposób szczególny na braci i siostry w Chrystusie, złączonych z nami przez chrzest.  

Głównym wydarzeniem diecezjalnym Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie spotkanie w bazylice katedralnej w Sandomierzu 24 stycznia o 18.15, podczas którego odbędzie się wspólna modlitwa i wystąpi Kameralny Chór Męski Kościoła prawosławnego parafii św. Jana Klimaka z Warszawy pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka. Będzie to również okazja do spotkania ze sztuką ikonograficzną, która  łączy katedrę sandomierską z tradycją wschodniego chrześcijaństwa. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych wyznań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama