Nowy numer 08/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Droga przez hutę

Otwarto dziś 2,5 km ulicę biegnącą przez środek Stalowowolskiej Strefy Ekonomicznej.

Droga biegnie od ul. COP do ul. Solidarności. Tam łączy się z rondem na ul. Energetyków.

W perspektywie, łącznikiem, połączy się także z obwodnicą Stalowej Woli i Niska.

Droga ma pobudzić tę, do tej pory zaniedbaną, część strefy do działania. Do 2017 roku teren ten był zamknięty, a wjazd tutaj ograniczony, co znacznie utrudniało napływ inwestorów. Od dwóch lat, dzięki staraniom obecnych władz samorządowych, poruszanie po hucie nie sprawia problemu; nie ma żadnych kontroli.

Droga kosztowała 13, 5 mln złotych, z czego 10 mln złotych to pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Stalowa Wola. Droga przez hutę

Podczas otwarcia drogi obecny był między innymi wiceminister infrastruktury Rafał Weber, marszałek woj. podkarpackiej Władysław Ortyl, przedstawiciele wykonawcy oraz władze miasta.

- Jest to ważna inwestycja, która wpłynie znacząco na rozwój przemysłu nie tylko  w Stalowej Woli, ale też na Podkarpaciu, które obecnie ma największy przyrost produktu krajowego brutto w całej Polsce - powiedział Władysław Ortyl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama