Nowy numer 08/2020 Archiwum

Stalowa Wola. "Zieleniak" otworzył podwoje

Nowoczesna, kryta hala targowa "Zieleniak" już obsługuje pierwszych klientów.

Kilkanaście lat starali się stalowowolscy handlowcy, skupieni w Stowarzyszeniu Kupców "Zieleniak", o jej budowę. Chodziło o poprawienie komfortu pracy i obsługi klientów, a co za tym idzie - odciągnięcie ich od dużych, sieciowych marketów.

W pierwszym etapie inwestycji zbudowana została hala do handlu warzywami i owocami o wyjątkowo interesującej architekturze, nawiązującej do lat COP, z półkolistym drewnianym dachem ze szklanymi fasadami. Będzie się w niej handlować warzywami, owocami i ekologicznymi produktami. Prowadzone będą także zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, zachęcające je w przyszłości do robienia zakupów tutaj, wprost od rolników, a nie w supermarketach.

Stalowa Wola. „Zieleniak” otworzył swoje podwoje

Hala ma 47 m długości, 15 m szerokości i pomieści 21 stanowisk do handlu. Jej budowa kosztowała ok. 2 mln zł, z czego prawie milion to pomoc unijna.

Miasto zagospodarowało również otocznie, a następnie wytyczyło drogę, która ułatwi dojazd do hali targowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama