Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa Dęba. Nowy ultrasonograf

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił się o nowy ultrasonograf.

Zakup nowoczesnego urządzenia był możliwy dzięki pieniądzom pochodzącym z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 250 tys. zł oraz 120 tys. zł wyasygnowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, które jest organem prowadzącym nowodębski szpital. W przekazaniu nowego USG uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

- Chcę podziękować panu ministrowi za wsparcie dla szpitala - mówił Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. - Ta pomoc jest dla nas nieoceniona, kupiliśmy bowiem nowoczesny sprzęt mający służyć przez kolejne lata wszystkim, którzy go będą potrzebowali. Nie ukrywam, że liczymy na dalszą współpracę. Dziękuję też samorządowcom z Nowej Dęby, którzy wystąpili z tą inicjatywą.

Jak podkreśliła dyrektor lecznicy Wiesława Brzycka, USG służy szpitalowi do diagnostyki nie tylko tkanek miękkich, ale także twardych, czyli kości, zarówno u pacjentów dorosłych, jak i u noworodków. Dodała ponadto, że nowoczesny sprzęt posłuży przez najbliższe 5 lat.

Fundusz Sprawiedliwości, działający przy Ministerstwie Sprawiedliwości, jak podkreślił wiceminister Warchoł, powstał z myślą o pomocy ofiarom przestępstw, a pieniądze zasilające go pochodzą od sprawców. Zgromadzone w nim pieniądze przekazywane są zarówno osobom bezpośrednio pokrzywdzonym, jak i służbom ratującym ich życie, w tym służbie zdrowia oraz straży pożarnej.

W spotkaniu, prócz dyrekcji szpitala i starosty tarnobrzeskiego, wzięli udział także wicestarosta Jacek Rożek, członek zarządu powiatu Wojciech Gruszka, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz nowodębscy radni i poseł Zbigniew Chmielowiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama