Nowy numer 43/2020 Archiwum

Fundusze norweskie dla Stalowej Woli

Miasto stoi przed szansą pozyskania bardzo dużych pieniędzy na realizację śmiałych projektów.

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Rozwoju ogłosiło Program Lokalnego Rozwoju dla miast średniej wielkości. Będzie on finansowany z norweskich funduszy. Program ten ma zapobiec wyludnianiu się i pogarszaniu się ich sytuacji społeczno - gospodarczej.  Na liście takich miast, sporządzonej przez Polską Akademię Nauk, znalazła się także Stalowa Wola.

- Znalezienie się na tej liście jest dla nas z jednej strony pomarańczowym światłem, które zwraca uwagę na wyzwania, przed którymi stoi miasto, z drugiej natomiast lista ta daje zielone światło do pozyskania pieniędzy na rozwiązanie tych problemów - zauważył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kilka dni temu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które kontynuuje prace Ministerstwa Rozwoju, podało, iż z 213 miast, które aplikowały o pieniądze z norweskich funduszy, tylko 54 przeszły do drugiego etapu, w tym również Stalowa Wola.

Drugi etap rozpocznie się na początku lutego przyszłego roku konsultacjami z mieszkańcami miasta i społecznymi organizacjami dotyczącymi konkretnego wykorzystania norweskich funduszy. Potrwa on pół roku. O tym zaś, czy Stalowa Wola otrzyma te ogromne pieniądze, 40 mln złotych, dowiemy się dopiero za rok.

W planach włodarzy Stalowej Woli norweskie fundusze mają być przeznaczone na rozwój gospodarczy, społeczny, ochronę środowiska i kulturę.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 12 stycznia 2020 r.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama