Nowy numer 42/2020 Archiwum

Tarnobrzeg bez długów w ZUS

Ciągnące się przez kadencje kolejnych włodarzy miasta zaległości z odprowadzaniem składek ZUS-owskich są już przeszłością.

Przez kolejne lata samorząd zalegał z odprowadzaniem składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla pracowników placówek oświatowych.

W grudniu udało się spłacić wszystkie wieloletnie zaległości oraz odprowadzić bieżące składki, w sumie do zakładu trafiło ponad 28 milionów złotych.

- Wydawało się to nierealne, ale udało się. Spłacone zostały wszystkie zaległości wynikające z zawartych umów na odroczenie terminów płatności składek ZUS za rok 2018, a także opłacone zostały wszystkie bieżące składki za 2019 rok. Stanowi to łączną kwotę 28 397 738 złotych - mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega. - Zamykamy tern rok nie zalegając ze składkami dla pracowników oświaty.

Zaległości wobec zakładu z tytułu składek dla nauczycieli i pracowników administracji, od lat bardzo ciążyły miastu. W tym roku ZUS postawił urzędowi miasta ultimatum, nakazujące uregulowanie wszystkich zaległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama