Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Sprzęt dla szpitala

Prawie 590 tys. złotych kosztował zakup specjalistycznego wyposażenia dla bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu w Stalowej Woli.

580 tys. złotych wyłożył na ten cel Fundusz Sprawiedliwości, a reszta to pieniądze lecznicy.

Wśród wielu specjalistycznych narzędzi są między innymi chirurgiczne, ortopedyczne czy okulistyczne. Jest też kamera 3D do operacji i diagnostyki.

- Narzędzia, które do tej pory były używane, miały prawie 50 lat. Niektóre były nawet skorodowane - powiedział Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Stalowa Wola. Sprzęt dla szpitala

Tuż przed końcem roku szpital zakończył także całkowitą modernizację prosektorium, które mieści się w zabytkowym, ponad stuletnim budynku. Za ponad 1,4 mln złotych, z czego prawie 717 tys. złotych pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego, pod okiem konserwatora zabytków nie tylko odnowiono sam budynek, ale także wyposażono go w nowy stół operacyjny, lampę operacyjną i komory chłodnicze.

Stalowa Wola. Sprzęt dla szpitala

Kupiono też, za 400 tys. złotych, kolejny ambulans. - To już czwarta karetka w ciągu ostatnich pięciu lat, która została kupiona dla stalowowolskiego szpitala - dodał starosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama