Nowy numer 42/2020 Archiwum

Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych

Grudniowe spotkanie formacyjne sióstr zakonnych i osób konsekrowanych miało charakter świąteczno-bożonarodzeniowy. Były wzajemne życzenia i łamanie się opłatkiem.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego seniora Edwarda Frankowskiego. Eucharystię koncelebrowali: ks. prof. Leon Siwecki, wikariusz biskupi do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz ks. Krzysztof Tryk.

Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych   Mszy św. przewodniczył bp Frankowski. Archiwum zakonne

Podczas homilii bp Frankowski wskazał na osobę Maryi, jako wierną Służebnicę Pana, która wsłuchuje się w Boże słowo rozważa je i wypełnia w życiu pełnym pokory. Biskup Frankowski podkreślił, że osoby życia konsekrowanego, aby wypełniać wiernie swoje powołanie i posługę, muszą nieustannie naśladować Maryję w jej pełnym zaufania kroczeniu drogą Bożego wybrania.

Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych   Świąteczne życzenia dla sióstr zakonnych. Archiwum zakonne

Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie opłatkowe. Siostry zakonne złożyły bp Frankowskiemu życzenia i połamały się wzajemnie opłatkiem. Delegacja sióstr udała się także do pobliskiego klasztoru klarysek, by podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama