Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Niepokonani Maja i Eryk

Pod takim hasłem przebiega druga edycja akcji charytatywnej organizowanej wspólnie przez Sandomierz i Tarnobrzeg.

Po sukcesie ubiegłorocznego przedsięwzięcia „Julka zatańczy”, kiedy dwa sąsiadujące samorządy - Sandomierza i Tarnobrzega - połączyły siły, by ratować życie Julki, sandomierskiej nastolatki, jego pomysłodawcy - Monika Stojowska i Bogusław Lubański - postanowili kontynuować i tym razem wesprzeć w walce o zdrowie młodych tarnobrzeżan - Maję i Eryka.

- Minął rok od poprzedniej akcji, na którą złożyły się dwa koncerty charytatywne w Tarnobrzegu i Sandomierzu. Spotykamy się dzisiaj na konferencji w Tarnobrzeskim Domu Kultury, by oficjalnie zaprosić wszystkich pragnących pomóc na kolejne przedsięwzięcie, tym razem „Niepokonani Maja i Eryk”, czyli na dwa charytatywne wydarzenia kulturalne na dwa miasta. A mówimy o tym podczas tej konferencji nie bez powodu, dzisiaj bowiem ma swoje 16. urodziny Eryk i chcemy, by był to nasz prezent urodzinowy dla niego - mówiła Monika Stojowska.

- Jesteśmy tutaj razem z burmistrzem Sandomierza Marcinem Marcem, bowiem akcję wspierają oba nasze samorządy, ale także obaj starostowie. Tą silną ekipą zapraszamy wszystkich do pomocy i okazania serca. Poprzez kontynuację ubiegłorocznej akcji chcemy pokazać także, że oprócz wielu innych spraw, połączyła nas chęć pomocy dla Julii, a tym razem dla Mai i Eryka. To jest idea łącząca także nas, mieszkańców obu miast leżących po obu stronach Wisły - zauważył Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję, że możemy wspólnie w tak szczytnym celu łączyć nasze siły, łączyć dwa miasta, po to, by pomagać. Maja i Eryk bardzo potrzebują naszego wsparcia - dodał od siebie Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

Niepokonani Maja i Eryk   Zdjęcia Mai i Eryka autorstwa Andrzeja Busza. Marta Woynarowska /Foto Gość

Koncerty odbędą się 27 grudnia w Tarnobrzegu w Tarnobrzeskim Domu Kultury i dzień później w Sandomierzu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Cieśli 2.Początek obu wydarzeń o godz. 18. Na scenach zaprezentują się grupy wokalne, taneczne i akrobatyczne działające w obu miastach. Będzie zatem można zobaczyć Formację Taneczną Paradox, Studio Tańca i Ruchu Fram, grupę Breakdance Tarnobrzeg, Stowarzyszenie Czwórka na Szóstkę, wystąpią ponadto Diana Ciecierska oraz wokaliści z Liceów Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika i I Społecznego im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Podczas obu koncertów trwać będą licytacje ofiarowanych przedmiotów, a jak zapewniają organizatorzy niespodzianek, na które chętnych z pewnością nie zabraknie mają pokaźny zasób.

- Na koncerty zapraszamy tuż po świętach, natomiast już od jutra, czyli od 17 grudnia rusza zbiórka z udziałem uczniów liceów w Tarnobrzegu i Sandomierzu, których wspierać będą tarnobrzeskie Straszony - zaznaczył Bogusław Lubański, nauczyciel języka angielskiego w LO im. Kopernika.

- Zatem łączymy siły, łączymy serca i gramy dla Mai i Eryka! - zachęcała M. Stojowska.

Maja, to 2,5-letnia tarnobrzeżanka zmagająca się z białaczką limfo blastyczną, zaś Eryk, który, jak podkreśliła pomysłodawczyni koncertów, kończący dzisiaj 16 lat walczy dzielnie z nowotworem kości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy