Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nisko. Mikołajkowa aukcja bombek

II Mikołajkowa Aukcja Bombek odbyła się Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.

Inicjatywa wyszła od  Samorządu Uczniowskiego, który w tym roku postanowił wyposażyć świetlicę Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Nisku oraz wesprzeć Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Podczas aukcji licytowano choinkowe bombki, które wcześniej ozdabiali uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Do akcji włączyły się też władze powiatu i gminy oraz przyjaciele szkoły.

Organizatorzy aukcji zebrali 5 tys. 800 złotych, a najdroższa z licytowanych bombek osiągnęła cenę 350 złotych.

Bombki licytowali między innymi Robert Bednarz, starosta niżanki, Sylwester Daśko, przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego, Paweł Błasiak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nisku, pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Jednostki Wojskowej w Nisku.

- To była wspaniała akcja. Człowiek bowiem jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu - przypomniał uczniom Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama