Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Książki za Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli otrzymała nagrodę za organizację "Nocy Bibliotek" 2019.

Jest nią zestaw książek, a fundatorem firma „Platon”, dystrybutor książek do bibliotek.

- 5 października podczas „Nocy Bibliotek” w MBP w Stalowej Woli rozmawialiśmy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o różnych potrzebach kulturalno-edukacyjnych. Było spotkanie z Jaśkiem Melą, podróżnikiem, zdobywcą dwóch biegunów, społecznikiem i autorem książki „Poza horyzonty”. W ramach zaś integracji z osobami niepełnosprawnymi, zapewniliśmy tłumaczenie spotkania na język migowy dla osób niesłyszących.  Dzieci natomiast z zapałem bawiły się w kąciku zabawek kreatywnych wykonanych przez bibliotekarzy. A było w nim recyklingowe maxi domino, przestrzenne klocki z pudeł tekturowych, tablica manipulacyjna czy mata służącą do odczuwania stopami różnorodności materiałów. Nie zabrakło też warsztatów książeczek sensorycznych - przypomniał Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Wielkim powodzeniem cieszył się również kiermasz taniej książki. Biblioteka zorganizowała także wystawę nawiązującą do hasła Nocy Bibliotek - „Znajdźmy wspólny język”, przedstawiającą literaturę dotyczącą niepełnosprawności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama