Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stalowa Wola. Renowacja Misji Świętych

W parafii Trójcy Przenajświętszej kończą się dzisiaj czterodniowe rekolekcje adwentowe połączone z renowacją Misji Świętych.

- Misje Święte są odnowieniem wiary, przedstawieniem na nowo jej prawd, odnowieniem życia sakramentalnego. Odbywają się one raz na dziesięć lat. Ich renowacja następuje zaś do roku czasu od rozpalenia tego misyjnego ognia. Powtarzamy więc to, co jest dobre, umacniając w ten sposób parafian w ich sakramentalnym życiu - wyjaśnił proboszcz parafii Mieczysław Kucel.

Rekolekcje prowadzili księża Rafał Szwajca i Piotr Rusakiewicz.

Ks. Piotr Rusakiewicz, redaktor naczelny czasopisma „Któż jak Bóg”, w dzisiejszym słowie Bożym sporo nawiązywał do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i bycia świętym.

- Święta Bożego Narodzenia są po to, byśmy pomyśleli o tym, co święte. Dlatego ubieramy się wówczas odświętnie, podobnie dekorujemy dom, stawiamy piękną choinkę. Co to jest zatem świętość? To Boże życie, które jest w was - podkreślił kaznodzieja.

Stalowa Wola. Renowacja Misji Świętych

Ks. Piotr zauważył, iż podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia ludzie spotykają się ze sobą przy jednym stole i łamią się opłatkiem.

- Oto tajemnica Bożego Narodzenia. Każdy ten czas przeżywa inaczej, bo Bóg rodzi się dla każdego osobiście. Słuchamy jednak tych samych kolęd, ale przecież one się nam nie nudzą, wręcz przeciwnie - miliony ludzi twierdzi, iż Boże Narodzenie to najpiękniejszy dzień w roku. Może dlatego, iż tęsknią w sercu za taki wartościami, jak dom, rodzina, przebaczenie i zgoda - dodał rekolekcjonista.

Stalowa Wola. Renowacja Misji Świętych

Dzisiejszą Mszę św. misyjną zakończyło błogosławieństwo wiernych ikoną Świętej Rodziny. Wieczorem zaś odprawione zostanie nabożeństwo przed misyjnym krzyżem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama