Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nisko. Oddano rozbudowaną ulicę

Rozbudowaną ulicę Grądy oddano do użytku.

 

- Nowa droga ułatwi komunikację na osiedlu domków jednorodzinnych i udrożni dojazd do zalewu retencyjnego w Podwolinie - podkreślił burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Rozbudowany pas ulicy Grądy ma 461 m długości.

- Położono na nim asfaltową nawierzchnię, pojawiły się nowe chodniki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowanie. Wybudowano zjazd i rów pomiędzy ulicą Brzozową a Słoneczną. Projekt zakładał również przebudowę istniejącej sieci gazowej oraz budowę odcinka kanalizacji deszczowej - dodał burmistrz.

Inwestycję uroczyście odebrali obecni i byli włodarze gminy, a poświęcił ks. Jacek Rzepka z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Podwolinie.

Inwestycja kosztowała prawie 1,4 mln złotych, z tym iż Nisko otrzymało 587 tys. złotych wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama