Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ofiarna służba

– Odpust to czas dziękowania Bogu za patronkę, która wstawia się i modli za nami. To dzień wdzięczności za wszystkie łaski, które za jej pośrednictwem otrzymujemy – podkreślił ks. prof. Witold Ostafiński.

Członkowie Bractwa Flisackiego pw. św. Barbary w Ulanowie podziękowali swojej patronce za całoroczne wsparcie.

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Barbary uczestniczyli w dziękczynnej Eucharystii, której przewodniczył ks. prof. Witold Ostafiński. – Podczas odpustu przypominamy sobie ofiarną miłość św. Barbary. To nie była miłość, która tylko oczekuje, ale też taka, która daje – podkreślił kaznodzieja. Część oficjalna flisackich uroczystości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury. Głównym jej punktem był program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ulanowie pt. „Echa flisackich spławów”. Spotkanie uprzyjemnił również występ Chóru Ulanowskiego oraz Flisackiej Kapeli. Całość zakończyła biesiada z zespołem „Swing band”. Flisackiemu świętu towarzyszyła promocja książki „Szaman z rzeki” Marii Dryhub i Andrzeja Stańskiego oraz wystawa zdjęć Andrzeja Łady pt. „Flisacy”. Jego uczestnicy mogli też pokosztować regionalnych potraw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama