Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bliskość drugiego człowieka

Pięć uczennic z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej zaangażowało się w projekt pt. „Nikt nie zasługuje na samotność”.

Wiktoria Witkowska, Klaudia Siembida, Oliwia Jakubowska, Patrycja Zając i Karolina Szmacińska, wszystkie z klasy o profilu ekonomia i organizacja reklamy, 6 grudnia zorganizowały św. Mikołaja dla chorych z dziecięcego oddziału Powiatowego Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

– Dużo czasu poświęciłyśmy na poszukanie sponsorów, gdyż nie miałyśmy dość pieniędzy na zakup prezentów dla kilkunastu dzieci. Bardzo pomogły nam PSS „Społem” i lokalny GS. Chcemy, by każde dziecko coś dostało. Prezenty to oczywiście nie wszystko. Pragniemy też z nimi pobyć, porozmawiać, pokolędować i pobawić się. Przygotowałyśmy więc kolorowanki, gry i wspólne zabawy – powiedziała Klaudia Siembida. 18 grudnia natomiast, w stołówce w szkolnym internacie, dziewczęta przygotują wigilię dla osób samotnych i starszych. – Wiemy już o ok. 40 osobach, ale poprosimy kapłanów, by rozpropagowali naszą akcję. Zależy nam, by w ten dzień nikt nie był samotny. Podczas wigilii będzie oczywiście poczęstunek, czyli barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie i krokiety. Oraz wspólne śpiewanie kolęd. Bliskość drugiego jest ważna dla każdego, więc bardzo nas cieszy to, co robimy – dodała Wiktoria Witkowska. Wolontariuszki zadbały również o odpowiednie stroje. – Paweł Czech, nasz kolega, przebierze się na przykład za św. Mikołaja. Oprócz tego będą: panda, renifer, Myszka Miki, jednorożec i tygrysek. Vitalii Kryvuts, kolega z Ukrainy, który uczy się w naszej szkole, zagra z kolei kolędy – uzupełnia Oliwia Jakubowska. Z tak dużego zaangażowania w projekt uczennic i ich opiekunki Katarzyny Przybylskiej cieszy się także dyrektor szkoły Wacław Piędel. – Mają serce otwarte na potrzeby innych: chorych, starszych, samotnych. Cel, jaki sobie obrali, jest wspaniały – podkreślił dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama